Používaný materiál, Indonéský nábytek

Black Ox

Používaný materiál


Proč teakový nábytek ...

Z nábytku z různých druhů tropických dřevin, který pro Vás máme (teak, mahagon, mungur, kokos, banánovník) vyniká odolností právě teak. Je to dřevina odolná takřka všem povětrnostním vlivům jako jsou např. sluneční záření, déšť, mráz a sníh, ale je odolná i vůči plísním a škůdcům napadajících dřevo. Za tyto přednosti vděčí hlavně vysokému obsahu přírodních olejů a tříslovin. Také je nepřekonatelné svou kombinací bohaté barvy, vyjímečné pevnosti a trvanlivosti s minimálními náklady na údržbu.

Přírodní, neošetřené teakové dřevo získá po letech nádhernou stříbro-šedou patinu. Zajímavá je i kresba dřeva, která je téměř bez suků. Pro zvýraznění kresby dřeva se některý nábytek natírá teakovým olejem, který mu dodá medovou barvu.

Teakové dřevo použité k výrobě našeho nábytku a doplňků pochází z Indonésie. Velká část našeho sortimentu je ze starého teakového dřeva tzv. „recycled wood", které již žilo svým vlastním životem v podobě starých trámů, podlah, okenic, stolů apod. ve starých indonéských domech a nedochází tak k poškozování deštných pralesů. Staré teakové dřevo oproti novému nepodléhá výrazné změně klimatických podmínek a zachovává si svoji stabilitu. A to je velice důležitý faktor při zakoupení teakového nábytku. Staré teakové dřevo je velice ceněné po celé Evropě  a  proto získání této dřeviny není snadné. I z tohoto důvodu je teakový nábytek na evropském trhu vyznačován jako unikát.

 

Teakový nábytek je vysoce kvalitní a je navržen tak, aby sloužil po několik generací. V našem obchodě naleznete interiérový teakový nábytek - komody, masivní jídelní stoly a židle, lavice, pohovky, zrcadla až po doplňky, tak i zahradní teakový nábytek a doplňky do zahrad.

Nábytek je ručně vyráběn a tímto se každý kus stává originálem.

Jsme potěšeni, že Vám tyto výrobky můžeme v našem obchodě nabídnout...

 

Údržba teakového nábytku

1. Interiérový teakový nábytek - omýváme mýdlovou vodou. Potom důkladně opláchneme čistou vodou

2. Zahradní teakový nábytek - omýváme mýdlovou vodou a poté důkladně opláchneme čistou vodou     

          V případě, že se rozhodnete pro povrchovou úpravu musí  být:

-          Nábytek zcela suchý ( po dešti může trvat i 48 hodin, než nábytek zcela vyschne )

-          Povrch nábytku zbaven všech nečistot a prachu

-          Používejte pouze pravý teakový olej a aplikujte čistým štětcem, pohybem od shora dolů. Povrch by po natření měl zůstat mokrý, ale je potřeba dbát na to, aby na dřevě nezůstávalo přebytečné množství oleje. Přebytečný olej lze otřít bavlněným hadříkem po cca 10 min. od natření

-          První nátěr po zakoupení nábytku doporučujeme ve dvou vrstvách. Poté už stačí sezónně natírat jen jednou vrstvou oleje.

Teakový olej zadržuje částečně nečistoty a  proto časem tmavne. Z tohoto důvodu může být před novým nátěrem potřeba zbývající starý olej lehce zbrousit a poté aplikovat novou vrstvu oleje.

    Upozorňujeme, že olej je nezbytné aplikovat dříve, než nábytek získá stříbro-šedou patinu